TempoLife

TempoLife › Funkcijos › Mineral water mineral content › contrex

Contrex

Contrex iš Contrexeville, Vogėzai — 468mg kalcio, 74.5mg magnio, 9.1mg natriolitre. Kietumas, kiek litras duoda EFSA referencinių suvartojimo verčių atžvilgiu, ir EU etiketės teiginiai, kuriuos analizė pagrindžia.

468kalcis mg/l
74.5magnis mg/l
9.1natris mg/l
82.7kietumas °dH
2 125sausoji liekana mg/l

Iš kur tai atsiranda

Contrex yra kalcio sulfato vanduo iš Vogėzų: 468 mg kalcio ir 1 121 mg sulfato litre, natris beveik neliestas — 9 mg. Sulfatas tokiu lygiu duoda sausą, truputį kartų poskonį, ir dideliu kiekiu tai taip pat tai, kas vandeniui pelnė seniai žinomą reputaciją paleisti vidurius. Tai vienas iš nedaugelio buteliuose išpilstytų vandenų, kur vienas litras pats padengia didelę dalį suaugusiojo kalcio atskaitos suvartojimo.

Šaltinis:Contrexeville, Vogėzai· Kategorija:Natūralus mineralinis vanduo· Gazavimas:Still

Tai informacinė lentelė, o ne diagnozė ir ne receptas. Jei gydytojas jums paskyrė natrio, kalcio, kalio ar skysčių ribojimą, tas skaičius ateina iš jo ir yra svarbesnis už viską, kas čia pateikta. Analizės peržiūrimos, kai šaltiniai tiriami pakartotinai, todėl etiketė ant rankose laikomo butelio visada svarbesnė už šį tinklalapį.

Paskelbta analizė

Sudedamoji dalismg litreKą reiškia vienas litras
Calcium Ca²⁺46849.3% nuo 950 mg kalcio referencinės normos
Magnesium Mg²⁺74.521.3% nuo 350 mg magnio tinkamo suvartojimo
Sodium Na⁺9.10.5% nuo 2.0 g natrio normos ·0.023g druskos ekvivalentu
Potassium K⁺3.2
Bicarbonate HCO₃⁻372
Sulphate SO₄²⁻1 121
Chloride Cl⁻8.6
Sausoji liekana 180 °C2 125skaičius, kurį ES teisė naudoja mineralų kiekio teiginiams

Pagrindas:Gamintojo paskelbta analizė; sausoji liekana esant 180 °C.

Kaip tai sunku

Kietumas yra ne kas kita kaip kalcis ir magnis, jau esantys aukščiau pateiktoje lentelėje, tik perskaičiuoti taip, tarsi visa tai būtų kalcio karbonatas. Kalbant apieContrexskaičiuojama taip468 ÷ 40.08 + 74.5 ÷ 24.31 = 14.74mmol litre.

VienetasVertėKur su tuo susiduriate
Milimoliai litre14.74chemija ir Vokietijos vartotojų grupės
Vokietijos laipsniai °dH82.7indaplovės ir skalbimo mašinos nustatymai Šiaurės šalyse ir Baltijos šalyse
Prancūzijos laipsniai °fH147.6Prancūzijos ir Belgijos ženklinimas
mg litre kaip CaCO₃1 475.5tarptautinė klasifikacija ir dauguma vandens tiekėjų pranešimų

Taigi tai atitinka labai sunkus pagal klasifikaciją, naudojamą tarptautinėje geriamojo vandens literatūroje, ir hart (kietas) pagal trijų lygių vokiškąją skalę, atspausdintą ant skalbimo priemonių pakuočių. Kietumas neturi sveikatos pagrindu nustatytos rekomenduojamos vertės; jis keičia kalkių nuosėdas, muilą ir skonį. Daugiau apie kietumą.

Ką ES ženklinimo teisė leidžia nurodyti apie šį vandenį

Direktyvos 2009/54/EC III priedas tiksliai nustato, kurias indikacijas natūralus mineralinis vanduo gali spausdinti ir kokio rodiklio kiekviena jų reikalauja. Taikant šias taisykles pirmiau pateiktai analizei:

IndikacijaKriterijusŠis vanduo
“Very low mineral content”ne daugiau kaip50 mg/l sausoji liekananeatitinka kriterijų
“Low mineral content”ne daugiau kaip500 mg/l sausoji liekananeatitinka kriterijų
“Rich in mineral salts”above 1 500 mg/l sausoji liekanaqualifies
“Contains bicarbonate”above 600 mg/l bicarbonateneatitinka kriterijų
“Contains sulphate”above 200 mg/l sulphatequalifies
“Contains chloride”above 200 mg/l chlorideneatitinka kriterijų
“Contains calcium”above 150 mg/l calciumqualifies
“Contains magnesium”above 50 mg/l magnesiumqualifies
“Contains fluoride”above 1 mg/l fluoridenėra paskelbto skaičiaus
“Contains sodium”above 200 mg/l sodiumneatitinka kriterijų
“Suitable for a low-sodium diet”below 20 mg/l sodiumqualifies

Eilutė „nėra paskelbtos vertės“ reiškia, kad gamintojas tos sudedamosios dalies neskelbia, o ne tai, kad vandenyje jos nėra. Geležis ir laisvasis anglies dioksidas taip pat turi III priedo nuorodų; nė vieno iš jų šiame duomenų rinkinyje nėra.

Litras prieš dieną

Maisto medžiagaViename litreDalis pieaugusiojo dienos normos
Kalcis468 mg49.3% nuo 950 mg EFSA referencinio suvartojimo
Magnis74.5 mg21.3% nuo 350 mg tinkamo suvartojimo vyrams
Natris9.1 mg0.5% nuo 2.0 g saugaus ir tinkamo suvartojimo

Natrio įnašas yra pakankamai mažas, kad ištirptų įprasto raciono fone, kur tikrąjį darbą atlieka duona ir sūris. Tokia ir bendra taisyklė dėl buteliuose pilstomo vandens ir natrio — išimtis yra natrio bikarbonato vandenys, ir jie apie save praneša etiketėje.

Analizės: skaičiai, kuriuos kiekvienas gamintojas skelbia etiketėje arba savo techniniame lape — žr. pagrindo eilutę kiekviename vandens puslapyje.Rekomenduojamos paros normos: EFSA Dietary Reference Values.Etiketės teiginiai: Direktyva 2009/54/EB, III priedas.Mineralinio vandens sudedamųjų dalių ribos ir fluorido ženklinimo taisyklė: Direktyva 2003/40/EB.Vandentiekio vandens parametrų vertės: Direktyva (EU) 2020/2184.Patikrinta2026-09-06.

Dažnai užduodami klausimai

Kas yra Contrex sudėtyje?

Contrex yra still iš Contrexeville, Vogėzai, natūralus mineralinis vanduo. Paskelbta analizė yra 468mg kalcio, 74.5mg magnio, 9.1mg natriolitre.

Ar Contrex yra kietas vanduo?

Kalcis ir magnis kartu sudaro 14.74 mmol litre, tai yra 82.7 °dH arba apie 1 475.5 mg litre kalcio karbonato – labai sunkus pagal tarptautinę skalę ir hart (kietas) pagal vokiškąją.

Ar Contrex tinka mažai natrio turinčiai dietai?

Pagal ES kriterijų — taip: natrio yra 9.1 mg litre, mažiau už 20 mg litre ribą, leidžiančią teiginį "tinka mažai natrio turinčiai dietai". Litras yra maždaug 0.5% nuo 2.0 g saugaus ir pakankamo natrio suvartojimo. Mediciniškai paskirtas apribojimas vis tiek yra jūsų gydytojo skaičius, o ne etiketės.

Kiek magnio yra Contrex?

74.5 mg litre, o tai yra maždaug 21.3% nuo EFSA tinkamo suvartojimo – 350 mg per dieną suaugusiems vyrams – ir 24.8% nuo 300 mg rodiklio moterims. EU etiketėse teiginys „yra magnio“ leidžiamas, kai kiekis didesnis nei 50 mg litre.

Vandenys su panašiu mineralų kiekiu

Staatlich Fachingen

Vokietija · Naturally carbonated

likutis maždaug1 787.9 mg/l

Narzan

Rusija · Naturally carbonated

likutis maždaug2 500 mg/l

Apollinaris

Vokietija · Naturally carbonated

likutis maždaug1 740.2 mg/l

Hepar

Prancūzija · Still

likutis maždaug2 513 mg/l

Visi vandenys palyginti

Visa lentelė, sugrupuota pagal mineralų kiekį.

Vandens kietumas — paaiškinimas

Laipsniai, milimoliai ir dalys milijonui — perskaičiuoti.

Žinokite, ką išgėrėte, o ne tik tai, ką nusipirkote

TempoLife fiksuoja skysčių vartojimą kartu su maistu ir miegu, todėl tikrai išgertas litras yra toje pačioje visumoje kaip ir visa kita.

Create a free accountGauti programėlę